Dzbanek Dafi – jak używać

Dzbanek Dafi ile wody wlewać?
Grudzień 11, 2018
Butelka filtrująca Dafi – gdzie kupić
Grudzień 18, 2018
Pokaż wszystkie

Jesteś już szczęśliwym posiadaczem dzbanka filtrującego polskiego producenta Dafi? Sprawdź, jak używać go, aby cieszyć się czystą i przefiltrowaną wodą przez długi czas.

Dzbanek z wkładem filtrującym

Dzbanki bez problemu możemy kupić praktycznie w każdym markecie, do wyboru jest wiele modeli w kilku rozmiarach. Dzbanki z wymiennym wkładem filtrującym to urządzenia w których woda filtrowana jest od razu po nalaniu do niego wody Są one niewielkie i bardzo wygodne, a przefiltrowaną wodę można używać zarówno do gotowania, jak i można ją być bezpośrednio po przefiltrowaniu.

Sposób użycia dzbanka Dafi

Aby cieszyć się przefiltrowaną i czystą wodą na co dzień, należy jedynie wykonać kilka tych kroków.

 1. Jeśli jesteś już posiadaczem dzbanka Dafi i zamierzasz wymienić filtr na nowy, przed włożeniem nowo zakupionego filtra należy dokładnie umyć wszystkie elementy dzbanka ciepłą wodą.
  2. Wymienny filtr trzeba umieść w zbiorniku dzbanka na wodę kranową, w wyznaczonym do tego miejscu, a następnie delikatnie go dociskając.
  3. Po zamontowaniu filtra wewnątrz komory filtrującej należy nałożyć pokrywę wierzchnią.
  Co ważne przed pierwszym użyciem filtra należy dwa razy przefiltrować nim wodę z kranu
  (dzięki temu odpowietrzymy filtr oraz usuniemy mogące się z niego wydostawać mikro drobinki węgla aktywnego).
  4. Filtr jest gotowy do użycia. Dodatkowo zaleca się ustawienie wskaźnika, przypominającego o kolejnej wymianie filtra na nowy.

Dzbanki w zależności od typu posiadają zarówno wskaźniki manualne jak i elektroniczne. Jeśli zakupiliśmy dzbanek ze wskaźnikiem LED sensor należy przytrzymać znajdujący się w nim przycisk do momentu, aż zamiga on, od tego momentu będzie on odmierzał jeden miesiąc. Żółte światło oznacza, że należy przygotować się do wymiany filtra. Po upływie 30 dni dioda zaświeci się kolorem czerwonym, wówczas jest to sygnał, iż trzeba zmienić filtr Dafi na nowy.

Używanie dzbanka Dafi jest bardzo proste i ogranicza się jedynie do wlewania do niego wody i odczekanie momentu do całkowitego jej przelania się przez filtr do pojemnika pod filtrem. Czynność tą mogą wykonywać zarówno dorośli jak i dzieci. Do dzbanka należy wlewać zimną, a nie ciepłą wodę.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok