Dzbanek Dafi ile wody wlewać?

Dzbanek Dafi gdzie kupić
Dzbanek Dafi – gdzie kupić
Grudzień 2, 2018
Dzbanek Dafi – jak używać
Grudzień 14, 2018
Pokaż wszystkie

Dzbanki firmy Dafi są bardzo popularne i już od wielu lat obecne w wielu gospodarstwach domowych. Kiedy już posiadamy dzbanek oraz filtr polskiego producenta Dafi, należy zastanowić się jak prawidłowo powinniśmy zainstalować filtr oraz ile wody powinniśmy wlewać do dzbanka, aby prawidłowo działał i służył nam przez długi czas.

Jak należy filtrować wodę?

Kiedy już filtr został zainstalowany w dzbanku poprawnie i zgodnie z instrukcją możemy już zacząć z niego korzystać. Filtr do wody umieszczony w dzbanku Dafi, nie wymaga od Nas zbyt wiele. Działa praktycznie sam, tzw. przepływowo. Zaczyna on filtrować wodę w wyniku przepływu przez filtr. Aby skutecznie przefiltrować wodę, należy do dzbanka, wyznaczonym do tego otworem, nalać wodę kranową i chwilę zaczekać aż woda poprzez przepływ przez filtr przedostanie się do pojemnika na wodę znajdującego się poniżej. Często przez rozpoczęciem nalewania wody do czajnika bądź szklanki, trzeba zaczekać aż cała nalana woda zostanie przefiltrowana. Po przedostaniu się przez filtr całej wody, którą uprzednio nalaliśmy, woda jest gotowa do picia lub gotowania. Cały proces nie powinien trwać dużej niż kilka minut w zależności od ilości wody jaką nalejemy do przefiltrowania.

Ile wody wlewać do dzbanka?

Ilość wody jaka zostaje przefiltrowana, każdorazowo odpowiada ilości wody jaką wlejemy do górnego pojemnika. Maksymalna pojemność wody filtrowej zależna jest od wielkości dzbanka. Dafi posiada kilka rozmiarów dzbanków od 1,5 l do nawet 3l. Uznaje się jednak by każdorazowo nie filtrować całego dzbanka wody – jeśli nie potrzebujemy takiej ilości, gdyż woda odstana traci swoje wartości. Najlepsza i najkorzystniejsza jest świeża. Woda nie powinna stać zbyt długo w dzbanku jak i nie powinna być wystawiona na promienie słoneczne. Więc ile wody wlewać do dzbanka? Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest każdorazowo filtrować taką ilość wody jaką aktualnie potrzebujemy. Nie należy też pozostawiać wody w dzbanku na noc. Najzdrowsza jest ta, świeżo przefiltrowana.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ok